top of page

Tytuł Witryny

mgr Katarzyna Boguszewska

 

dyrektor Warszawskiego Domu pod Fontanną. Warszawski Dom Pod Fontanną jest miejscem otwartym dla osób doświadczających choroby psychicznej. Jego działania opierają się na współpracy członków i nielicznego personelu. Dla uczestników najważniejsze jest przebywanie ze sobą i rozwiązywanie wspólnych problemów. Nie tylko tych dotyczących ich samych, ale też związanych z utrzymaniem Domu, w którym się spotykają.

 

 

dr hab. Paweł Bytniewski

 

Paweł Bytniewski jest absolwentem UMCS w Lublinie. Jest adiunktem (dr hab.) w Zakładzie Antropologii Kulturowej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Główne jego naukowe zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień filozofii kultury, epistemologii nauk humanistycznych i socjologii wiedzy. Od 1979 roku opublikował ponad 50 artykułów naukowych. Jest autorem dwóch książek: Genealogia dyskursu. Problemy niehermeneutycznej koncepcji rozumienia (2000) i Dyskursy wiedzy. Michela Foucaulta archeologie nauk humanistycznych (2013). Jest członkiem rady redakcyjnej czasopisma "Colloquia Communia". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Prowadzi wykłady i ćwiczenia na macierzystej Uczelni.

 

 

prof. dr hab. Andrzej Czernikiewicz  

 

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Czernikiewicz jest absolwentem  Akademii Medycznej w Lublinie, Wydział Lekarski, rok ukończenia – 1979. Również na tej uczelni uzyskał stopnie doktora nauk medycznych (1989 r.) i doktora habilitowanego (1999 r.) . Tytuł profesorski otrzymał w 2007 r.. Był kierownikiem Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (lata 2000-2008) i Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (lata 2008-2014). W Zakładzie Logopedii UMCS w Lublinie zatrudniony, z dwuletnią przerwą, od 1992 r.. Jest również wykładowcą psychiatrii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest Przewodniczącym komitetów naukowych Lubelskich Spotkań Naukowych i Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych. Zorganizował, jako przewodniczący, Komitetu Organizacyjnego i Naukowego -  44. Zjazd Naukowy Psychiatrów Polskich (Lublin 2013 r.).  Autor i współautor 189 prac naukowych o łącznym współczynniku wpływu (Impact Factor)  27, 432, w tym 4 książek i czterech rozdziałów w książkach. Główne zainteresowania naukowe: zaburzenia językowe w schizofrenii, neurobrazowanie w schizofrenii, standardy terapii zaburzeń psychicznych, psychiatria w filmie fabularnym. Miłośnik filmów o psychiatrii i psychoterapii,  kibic CF Barcelona. Mąż Ewy (psycholog – psychoterapeuta) ojciec i dziadek (Jasio – kończy 6 miesięcy).

 

 

 

dr Zenon Waldemar Dudek

 

Psychiatra, kierował oddziałem dziennym terapii schizofrenii, a następnie odziałem dziennym chorób afektywnych (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, 1989–1999). Asystent dyrektora ds. psychiatrii i ordynator oddziału leczenia nerwic młodzieży (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji w Zagórzu (1999–2000). Kierownik medyczny Centrum Psychoterapii i Rozwoju Indywidualnego (1994–2002). Zajmuje się problemami psychologii głębi, psychologią Junga i inspiracjami jungowskimi w psychoterapii, psychologią marzeń sennych, psychologią kultury. W pracy terapeutycznej koncentruje się na głębinowej diagnozie osobowości, terapii kryzysów wieku dojrzewania i przełomu połowy życia.

 

Założyciel i redaktor naczelny czasopisma „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”. Organizator ogólnopolskich konferencji jungowskich. Autor tomu wierszy Na świat padają gwiazdy, planety, ludzie (1985).

 

 

prof. dr hab. Jarosław Fazan  

 

Historyk literatury XX wieku, edytor Pism Tadeusza Peipera (opracował dwa tomy: Wśród ludzi na scenach i na ekranie oraz Gabriela Zapolska jako aktorka), adiunkt w Katedrze Krytyki Współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor książek Ale Ja nie Bóg. Kontemplacja i teatr w dziele Mirona Białoszewskiego (1999) i Od metafory do urojenia. Próba patografii Tadeusza Peipera (2010); współredaktor tomów studiów Żagary. Środowisko kulturowe grupy literackiej (2009) oraz Na pograniczach literatury (2012). Wraz z Krzysztofem Zajasem redaguje serię Polish Studies – Transdisciplinary Perspectives w wydawnictwie Peter Lang. Zajmuje się głównie literaturą polską XX i XXI wieku.

 

dr Renata Franczak

 

Absolwentka Filozofii UMCS i Pedagogiki UMCS. Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej. Członek i przedstawiciel Polskiej Federacji Psychoterapii, oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. Współzałożycielka (wraz z prof. Katarzyną Klimkowską) Wydziałowego Punktu Wsparcia dla Studentów. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną.

 

Przemysław Głowacz

 

Reżyser i scenarzysta filmowy, który z wykształcenia jest magistrem rehabilitacji (AWF Warszawa). W chwili obecnej pracuje nad projektem filmowym "Przychodzi Polska do lekarza", stawiającym sobie za cel holistyczną diagnozę zdrowotną Polaków i Polski. Film jest częścią społecznego projektu "ZdrowiePl".

 

 

dr hab. Andrzej Kapusta

 

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej WFiS UMCS w Lublinie. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktorat z filozofii na UMCS Habilitacja w dziedzinie: nauki o poznaniu i komunikacji społecznej. W swych bieżących badaniach koncentruje się na społeczno-kulturowych aspektach wiedzy oraz praktyki medycznej, psychiatrycznej, psychologicznej i doradczej, a także na procesach decyzyjnych i kształtowaniu się ludzkich postaw i zachowań. Autor ok. 65 publikacji naukowych. Twórca wraz z Zespołem ds Studentów Niepełnosprawnych projektu Przyjazny Uniwersytet I/II. Zdrowie psychiczne dla UMCS. 

 

Autor książek: Filozofia ekstremalna. Wokół myśli krytycznej Michela Foucaulta (UMCS, Lublin 2002) oraz Szaleństwo i metoda: granice rozumienia w filozofii i psychiatrii (UMCS, Lublin 2010).

 

 

dr hab.med. Hanna Karakuła-Juchnowicz

 

Kierownik I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Kierownik Zakładu Neuropsychiatrii Klinicznej Katedry i Kliniki Psychiatrii  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Wykładowca  na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
W 2001 roku była stypendystką Rządu Danii – Ministerstwa Nauki oraz Polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej, odbywając staż naukowy w Departament of Psychiatry University of Copenhagen w Danii.

W latach 2009-2010 pracowała jako konsultant, specjalista psychiatra w Szpitalu Uniwersyteckim w Aalborgu w Danii.

Autorka i współautorka ponad 300 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Wykładowca w trakcie wielu szkoleń, kursów i zjazdów w kraju i za granicą.

Zainteresowania naukowe i kliniczne: zaburzenia afektywne (depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe), zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nerwicowe, uzależnienia, psychodietetyka.

 

 

dr hab. Katarzyna Klimkowska

 

ZAKŁAD PEDAGOGIKI PRACY I ANDRAGOGIKi, UMCS. Subdyscypliny pedagogiczne: pedagogika pracy, andragogika.

 

Dodatkowe kompetencje i działalność: coaching, trenerstwo, psychoprofilaktyka

 

Zainteresowania naukowe i badawcze:

  • rozwój osobisty i funkcjonowanie społeczno-zawodowe człowieka dorosłego

  • sukces życiowy i zawodowy człowieka dorosłego

  • edukacja akademicka i zawodowa tłumaczy

 

Autorka książki Funkcjonowanie społeczne młodzieży akademickiej

 

 

 

prof dr hab. Tadeusz Kobierzycki

 

Pedagog i filozof. Swoją działalność łączy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na Uniwersytetem Trnavskim w Bratysławie. Zajmuje się antropologią filozoficzną, epistemologią sztuki, psychologii, medycyny, problemami twórczości.

W latach 1970-1980 współpracował z prof. Kazimierzem Dąbrowskim. Jego teorii poświęcił prace doktorską z filozofii pt. Człowiek i osobowość w teorii dezintegracji pozytywnej (IFiS PAN, 1982). W latach 1981-1984 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej. A przez kolejną dekadę kierował, założoną przez siebie, Studencką Szkołą Higieny Psychicznej. Aktualnie  Kierownik Instytutu Ego-Analizy Askeion. 

Najważniejsze publi­ka­cje książ­kowe: Osoba – Dylematy roz­woju. Studium meta­kli­niczne (Bydgoszcz 1989), Gnothi Seauton: Dusza, Charakter, Jaźń, Osobowość, Osoba. Dzieje pię­ciu pojęć (Warszawa 2001), Filozofia oso­bo­wo­ści (Warszawa 2001), Vybrane kapi­toly zo psy­cho­lo­gie (TUTF, Bratislava 2005), Poza miło­ścią i wol­no­ścią (Warszawa 1992, 2009), Beyond Love and Freedom. The Psychological Dependency Syndrome ( transl. Filip Maj, Warszawa 2009), Jaźń i toż­sa­mość. Studia z filo­zo­fii czło­wieka (Warszawa 2012), Jaźń i twór­czość. Studia z filo­zo­fii czło­wieka (Warszawa 2012). Jest redak­to­rem zbio­rów: Higiena psy­chiczna dla stu­den­tów medy­cyny (Warszawa 1993), Muzyka współ­cze­sna i jej toż­sa­mo­ści (Warszawa 2010).

 

dr hab. Jolanta Kociuba

 

Psycholog, badaczka kultury, nauki o poznaniu i komunikacji spolecznej, biegły sądowy w zakresie psychologii. Habilitacja w dziedzinie: nauki o poznaniu i komunikacji społecznej na podstawie książki Idea Ja i koncepcja tożsamości. Zmiana znaczenia w nauce i kulturze. Adiunkt w Zakładzie Antropologii Kulturowej UMCS. Prowadzi badania nad problemem poznania społecznego, nad współczesną tożsamością kulturową i indywidualną oraz jej przemianami w warunkach zmiany społecznej. Podejmuje problematykę poznania emocjonalnego oraz normatywności kulturowej (norma kulturowa a norma moralna i norma prawna).

 

Autorka książek: Idea Ja i koncepcja tożsamości. Zmiana znaczenia w nauce i kulturze (2014, Lublin), Analityczne ujęcie danych jakościowych: badanie poczucia tożsamości aktorów (2013, Lublin), Tożsamość aktora (1996, Lublin). 

 

 

Katarzyna Kozyra 

 

Rzeźbiarka, autorka wideoinstalacji, filmów, performansów i innych działań artystycznych, trudnych do formalnego zakwalifikowania. Jedna z najbardziej uznanych polskich artystek. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego. W swych pracach porusza najbardziej istotne problemy ludzkiego istnienia: tożsamości, przemijania i śmierci. Porusza się w obszarze kulturowych tabu związanych z cielesnością człowieka oraz stereotypów i zachowań zakodowanych w życiu społecznym. W każdej ze swych prac narusza je, wystawiając się na krytykę publiczności. Jej wideoinstalacja Łaźnia męska otrzymała honorowe wyróżnienie na 48. Biennale Sztuki w Wenecji (1999).

 

 

prof. dr hab. Jadwiga Mizińska 

 

Absolwentka polonistyki i pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym obroniła doktorat i habilitację. Wioeloletni Prezes Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Członek Polskiego Towarzystwa Etycznego. Inicjatorka i współredaktorka serii wydawniczej "Lubelskie Odczyty Filozoficzne". Członek Kolegium Redakcyjnego, a następnie redaktor naczelna czasopisma Colloquia Communia. Uczestniczka seminarium "Filozofia Nauki" PAN. W swoim dorobku posiada ponad 200 artykułów, rozpraw naukowych i recenzji. Krąg zainteresowań: socjologia wiedzy, antropologia filozoficzna, filozofia kultury, etyka, filozofia literatury, filozofia pedagogiki.

 

Wybrane książki naukowe: Świadomość czasu zwichniętego. Filozoficzne troski współczesności, Wyd. UMCS, Lublin 1994, Uśmiech Hioba, Wyd. UMCS, Lublin 1998; Imiona Losu, Wyd. UMCS, Lublin 1999; Herbert-Odyseusz, Wyd. UMCS, Lublin 2001; Wina i wybaczenie, Wyd. Marszałek, Toruń 2007; Filozofia pocieszenia, SPP, Instytut Wydawniczy "Maximum", Kraków 2008 (Seria Filozoficzno-Humanistyczna "Myśli ocalone", pod red. Tadeusza Sławka, t. I).

 

 

dr Mira Marcinów

 

Ukończyła filozofię oraz psychologię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktoryzowała się w Instytucie Psychologii UJ. Pracuje jako wykładowca akademicki na Wydziale Filozoficznym UJ oraz okazjonalnie na innych uczelniach. Odbyła staże badawcze m.in. w Oxfordzie, Londynie, Nowym Jorku, New Brunswick i Buenos Aires. Laureatka wielu nagród i stypendiów, w tym: Funduszu im. Adama Krzyżanowskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagrody im. Prof. Jerzego Perzanowskiego. Realizuje projekt badawczy poświęcony dziejom polskiej psychoanalizy w IFiS PAN. Zajmuje się historią i filozofią psychiatrii, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dziedzictwa. Eksperymentatorka z pogranicza tańca i sztuki performance (działania w Galerii F.A.I.T., Bunkier Sztuki, Muzeum Narodowe w Krakowie). Opublikowała ponad dwadzieścia artykułów w językach: polskim, francuskim i angielskim. Laureatka Nagrody Premiera za rozprawę doktorską.

 

Autorka książki Na krawędzi wolności. Szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego (WUJ, Kraków, 2012).

 

Dr hab. Dorota Pankowska

 

prof. nadzw. (UMCS) – pracuje w Instytucie Pedagogiki w Zakładzie Pedeutologii i Edukacji Zdrowotnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowania naukowe: teoria i praktyka pedagogicznego kształcenia nauczycieli, metodyka pracy wychowawczej, ukryty program szkoły, problematyka gender w edukacji, edukacyjna analiza transakcyjna. Najważniejsze publikacje książkowe: „Polubić szkołę. Ćwiczenia grupowe do pracy wychowawczej” (WSiP, Warszawa 1995 - I wydanie; współautorstwo z Mariolą Chomczyńską-Miliszkiewicz); „Wychowanie a role płciowe” i „Wychowanie a role płciowe. Program edukacyjny” (GWP, Gdańsk 2005); „Pedagogika dla nauczycieli w praktyce. Materiały metodyczne” (Impuls, Kraków 2008); „Nauczyciel w perspektywie analizy transakcyjnej” (UMCS, Lublin 2010).

 

Dr Tomasz Rokosz

 

Polonista, kulturoznawca, muzyk. Adiunkt w Pracownii Kultury Podlasia i Badań Regionalnych Zakładu Komparatystyki Literackiej, Lingwistycznej i Kulturowej w Instytucie Filololgii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzował się na UMCS w 2005 r. (promotorem rozprawy doktorskiej był prof. dr hab. Jerzy Bartmiński). Absolwent Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta Ośrodka Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz IOV (International Organization of Folk Art). Jest autorem monografii Od folkloru do folku. Metamorfozy pieśni tradycyjnych we współczesnej kulturze, tomu materiałów terenowych Studium harmonii polskiej. Materiały źródłowe oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i recenzji. Drukował m. in. w „Literaturze Ludowej”, „Czasie Kultury”, „Akcencie”, „Kresach”, „Twórczości Ludowej”, „Obyczajach” i wielu tomach zbiorowych.

Od kilkunastu lat prowadzi terenowe badania etnolingwistyczne, etnomuzykologiczne i kulturoznawcze, między innymi w Polsce, na Białorusi i Ukrainie, w Bułgarii.

Jest czynnym muzykiem – nagrał wspólnie z kolegami dwie płyty (brał udział w kilku innych sesjach i tzw. „wydawnictwach składankowych”). Płyta pt. Się Gra (Wydawnictwo MTJ, 1999, nr katalogowy 10100), zarejestrowana w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie uzyskała najwyższe wyróżnienie w rozpatrywanej kategorii - Folkowy Fonogram Roku 2000. Uczestniczył w wielu koncertach w kraju i za granicą (przykładem jest udział w Festiwalu Europejskiej Unii Radiowej w Słowenii - jako reprezentant II Programu Polskiego Radia). Brał udział jako aktor i muzyk w spektaklach teatralnych, reżyserował monodramy, komponuje, jest autorem kilkudziesięciu autorskich piosenek.

Zainteresowania naukowe: przetworzenia i modyfikacje tradycyjnego folkloru, badania komparatystyczne na pograniczu polsko-ukraińsko-białoruskim, badania nad wierszowanymi gatunkami folkloru i obrzędowością doroczną, ludowa muzyka wokalna i instrumentalna, problemy współczesnej kultury.

Zainteresowania pozanaukowe: górskie wyprawy, fotografia, astronomia.

 

 

prof. dr hab. Zofia Rosińska

 

Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i kierownik Zakładu Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW. Główne zainteresowania: filozofia kultury i filozofia człowieka. Prowadzi seminaria i wykłady monograficzne z pogranicza filozofii kultury, estetyki, psychologii głębi. W latach 1989–1993 Visiting Profesor of Philosophy w St. Lawrence University (Canton, USA). Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, honorowy członek Rady Naukowej kwartalnika „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”. 

 

Autorka książek: Kierunki współczesnej psychologii. Ich geneza i rozwój  (1972; 1984; 1987), Jung (1982), Psychoanalityczne myślenie o sztuce (1985), Freud (1993; 2002), Blaustein. Koncepcja odbioru mediów (2001), Ruch myśli (2012). Współautorka podręcznika Psychoterapia. Pogranicza (2012). Autorka wielu rozpraw, artykułów i esejów. Publikuje w „Przeglądzie Filozoficznym”,„Kronosie” i „ALBO albo”. Redaktor naukowy prac zbiorowych, m.in. Religia i wartości (1990), Psychoterapia i kultura (1997), Przekraczanie estetyki (2003), Pamięć w filozofii XX wieku (2006), Freud i nowoczesność (2008). 

 

 

mgr Justyna Rynkiewicz

 

Absolwentka psychologii oraz filozofii UMCS. Doktorantka  Instytutu Filozofii UMCS zajmuje sie tematyką podmiotowosci w filozofii egzystencjalnej i filozofii dialogu. Kotrener grupy wsparcia, Ośrodek Terapii Psychodynamicznej. Prowadzący Grupy socjoterapeutycznej, Towarzystwo Nowa Kuźnia w Lublinie

 

 

dr n. med. hab. Jarosław Sak

 

Kierownik Zakładu Etyki i Filozofii Czł‚owieka, Uniwersytet Medyczny w Lublinie; doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, lekarz medycyny. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie (1994) oraz Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie (1999). Rozprawa doktorska: Problem stosowalności kategorii style myś›lenia do badania historii idei medycznych (UMCS, Wydział Filozofii i Socjologii, 1999); Specjalista chorób wewnętrznych; autor artykułów z zakresu filozofii medycyny, etyki medycznej i bioetyki. Prowadzi badania dotyczące kontekstów definiowania chorób, Polskiej Szkoł‚y Filozofii Medycyny, psychologicznych uwarunkowań„ postrzegania zdrowia i choroby oraz wkł‚adu lekarzy źydowskich do rozwoju polskiej myś›li filozoficzno-medycznej. Autor astheneologicznej koncepcji zdrowia i choroby. Czł‚onek-zał‚oźyciel Polskiego Towarzystwa Bioetycznego.

 

mgr Katarzyna Skalska

Koordynatorka Zespołu ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS. Realizuje projekt Przyjazny Uniwersytet. Doktorantka w Instytucie Pedagogiki UMCS zajmująca sie problermatyką podmiotowosci osób z niepełnosprawnoscią.

 

 

Katarzyna Szczerbowska

 

Dziennikarka z szesnastoletnim stażem. Jest redaktorem serwisu internetowego i serwisów społecznościowych programu „Żyjmy z Głową. Zdrowie psychiczne Polaków”, utworzonego i koordynowanego przez zespół miesięcznika Moda na Zdrowie. Opublikowała serię artykułów poświęconych zdrowiu psychicznemu w portalu gazeta.pl. Zawodowo związana z Wydawnictwem Te-jot gdzie jest redaktorem w miesięczniku Weranda Country. Publikuje m.in. w Plusie Minusie Rzeczpospolita, miesięczniku Moda na Zdrowie, Dbam o zdrowie, Skarb, miesięczniku Wróżka. Ma za sobą epizody kryzysu psychicznego. Studiowała na Wydziale Filologii Polskiej UW, specjalizacja kulturoznawstwo. Absolwentka Akademii Teatralnej przy Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Osiągnięcia: wydanie debiutanckiej książki historycznej „Tajemnice dynastii Piastów”, wyd. Ringier Axel Springer Polska, 2014 r., rola kobiety z oknem w „Umarłej Klasie” wg Tadeusza Kantora w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego (spektakl Akademii Teatralnej w Gardzienicach). Zainteresowania: antropologia kultury, himalaizm, psychologia, indyjskie sztuki walki.

 

dr Piotr Szczukiewicz

 

Dr psychologii, zajmuje się poradnictwem psychologicznym  oraz terapią rodzin i małżeństw w Specjalistycznej Poradni Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Lublinie, prowadzi praktykę prywatną w ramach Ośrodka „Inigo”, jest wykładowcą z zakresu psychologii uzależnień, pomocy psychologicznej i psychoterapii w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie oraz w Szkole Psychoterapii Uzależnień CEDR. Interesuje się zastosowaniem psychologii egzystencjalnej i logoterapii w pomaganiu osobom uzależnionym i współuzależnionym. Jest autorem książek "Rozwój psychospołeczny i tożsamość" oraz "O pomaganiu i psychoterapeutach".

 

mgr Szymańska Anna

 

Z-ca kierownika Biura ds Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

mgr Jakub Tercz

 

Doktorant w Zakładzie Historii Filozofii Współczesnej IF UW, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą metafizyce Gillesa Deleuze`a. Na Uniwersytecie Otwartym UW prowadzi kursy na temat związków psychiatrii z filozofią. Pomysłodawca i współorganizator Otwartych Seminarium FIlozoficzno-Psychiatrycznych. Laureat Nagrody Rektora UG za rok 2009/10. Publikował m.in. w "Postępach psychiatrii i neurologii", „Hybrisie”, „Praktyce Teoretycznej” i „Przeglądzie Filozoficznym”.

 

 

dr n. med. Henryk Welcz

 

Adiunkt w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od wielu lat zajmuje się terapią zaburzeń nerwicowych i afektywnych, psychoedukacją w tych chorobach.
W działalności naukowej badam sztukę osób z zaburzeniami psychicznymi i zmienione stany świadomości.

 

lek. med. Urszula Zaniewska – Chłopik

 

  • absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie,

  • staż specjalizacyjny z psychiatrii w ramach rezydentury odbyła w IV Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Szpitalu Bielańskim,

  • ukończyła kurs terapii poznawczo – behawioralnej (CBT),

  • certyfikowana specjalistka terapii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

  • posiada doświadczenie w pracy w Poradni Odwykowej (praca z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi),

  • członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej,

  • szczególne zainteresowania: leczenie zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych,

  • duże doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychotycznych oraz zaburzeń psychicznych wieku podeszłego.

  • w poradni In-Altum pracuje jako lekarz, specjalista psychiatra.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

bottom of page