top of page

Lista prelegentów

 

 

Richard Ware Adams

 

Absolwent Yale University, filmowiec, dokumentalista, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Współtwórca krótkiego, nagrodzonego Oskarem filmu dokumentalnego To Be Alive! (1964), nakręconego w systemie trójekranowym. Jako stypendysta Fullbrighta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych nakręcił w 1965 roku w Poznaniu własny film Exchange of Words. Współpracował jako kamerzysta i montażysta między innymi przy produkcji dokumentalnego filmu o działalności antywojennej słynnego pediatry, dr. Benjamina Spocka, filmów o Ronaldzie Dawidzie Laingu, w tym Asylum, który był hitem festiwalowy w całej zachodniej Europie, czy Men of Bronze o regimencie z Harlemu, wcielonym do Armii Francuskiej podczas pierwszej wojny światowej. Jego autorski film Citizens, o ludzkim obliczu ruchu Solidarności, pokazywany był w całych Stanach Zjednoczonych i wyświetlony został w polskiej telewizji w dziesiątą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

 

Aktualnie kończy pracę nad filmem Sanctuary poświęconemu wspólnocie uchodźców – uciekających z Zimbabwe przed hiperinflacją i przemocą polityczną – których tysiące otrzymało schronienie pod dachem wyjątkowego kościoła w centrum Johanesburga.

 

 

 

dr n. med. Dariusz Maciej Myszka

 

Specjalista psychiatra; wkładowca w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; od lat związany ze Szpitalem Nowowiejskim w Warszawie, w którym w latach 2008-2014 pełnił funkcje z-cy dyrektora ds. lecznictwa; w pracy klinicznej szczególnie interesuje się zaburzeniami lękowymi; popularyzator psychiatrii.

 

 

 

dr Piotr Schollenberger

 

Adiunkt w Zakładzie Estetyki, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajmuje się fenomenologią i tradycją estetyki fenomenologicznej, a także teorią sztuki.

Publikował w „Sztuce i Filozofii”, „Kontekstach”, „Przeglądzie Filozoficznym”, „Art Inquiry. Recherches sur les arts”. Autor książki Granice poznania doświadczenia estetycznego (Wydawnictwo Semper, w przygotowaniu), współredaktor – wraz z Iwoną Lorenc i Mateuszem Salwą: Fenomen i przedstawienie. Francuska estetyka fenomenologiczna. Założenia/zastosowania/konteksty (IFiS PAN, Warszawa 2012). Razem z Moniką Murawską przygotowuje tłumaczenie książki Jeana-François Lyotarda Co malować? Adami, Arakawa, Buren.

 

 

 

mgr Jakub Tercz

 

Doktorant w Zakładzie Historii Filozofii Współczesnej IF UW, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą metafizyce Gillesa Deleuze`a. Na Uniwersytecie Otwartym UW prowadzi kursy na temat związków psychiatrii z filozofią. Pomysłodawca i organizator Otwartych Seminariów FIlozoficzno-Psychiatrycznych. Współpracownik internetowego portalu filozoficznego Machina Myśli". Laureat Nagrody Rektora UG. Publikował m.in. w "Szkicach z nauk o zdrowiu", Hybrisie”, „Praktyce Teoretycznej” i „Przeglądzie Filozoficznym”.

 

 

bottom of page